Екологія

Акумуляторний завод ПрАТ «Іста-Центр» спеціалізується на виробництві свинцево-кислотних батарей нового покоління, для потреб внутрішнього і зовнішнього ринків. Продукція за своїм технічним рівнем відповідає вимогам міжнародних стандартів на стартерні і спеціальні акумулятори.

ПрАТ «Іста-Центр»розташовано в Самарському районі за адресою: 49051, м Дніпро, вул. Курсантська, 30.

Враховуючи специфіку виробництва вся територія підприємства (проїжджа частина, під'їзні шляхи, майданчик тимчасового зберігання відходів) покрита аеродромними плитами, стики між якими закладені спеціальною водовідштовхувальною сумішшю.

Згідно проведеної інвентаризації відходів на підприємстві налічується п'ятдесят і два види відходів:
I клас небезпеки - 1 вид; II клас небезпеки - 2 види; III клас небезпеки - 22 види; IV клас небезпеки - 27 видів.
Відходи, які утворюються на підприємстві, збираються окремо за видами відходів та класів небезпеки відповідно до вимог природоохоронного законодавства України, на складі тимчасового зберігання відходів.

Відходи I класу небезпеки тимчасово зберігаються на території складу з бетонованій підлогою, в металевій шафі і заводській упаковці.

• Відходи II класу небезпеки тимчасово зберігаються на складі в закритій тарі (закриті металеві ящики, пластикові пакети, мішки).

Відходи III класу небезпеки тимчасово зберігаються в паперових, поліетиленових мішках, а також в металевих контейнерах із щільно закритими кришками.

Всі інші відходи тимчасово складуються в металевий контейнер, який встановлений на критому бетонованому майданчику.

Підприємство не має на території місць постійного зберігання відходів.

Накопичувачів (сховищ) і інших місць складування відходів за межами ПрАТ «Іста-Центр» не має.

Небезпечні відходи передаються на утилізацію організаціям, що здійснюють діяльність з утилізації небезпечних відходів на підставі ліцензії Мінприроди України на роботу з небезпечними відходами.

На ПрАТ «Іста - Центр» передбачений лабораторний контроль місць зберігання відходів атестованою лабораторією аналітичного контролю об'єктів навколишнього середовища. Аналіз лабораторного контролю місць зберігання відходів вказує на відсутність перевищень допустимих концентрацій.

Джерелами для задоволення господарсько - питних і виробничих потреб служать мережі міськводоканалу. На підприємстві є 2 артезіанські свердловини (одна - резервна, друга - основна, робоча). Виробничі стічні води підприємства скидаються в мережі заводської виробничої каналізації, і все надходять на очисні споруди - станцію нейтралізації. Після системи усереднення і відстоювання виробничі стічні води потрапляють на очисні споруди станції нейтралізації.

Стічні води ПрАТ «Іста - Центр» через відомчий колектор Придніпровської залізниці скидаються в міську каналізаційну мережу.

Зливові стоки через приймальні решітки по водоводах надходять в зливової резервуар об'ємом 550 м3, де вони і накопичуються. Очищення зливових стоків складається з відстоювання і фільтрації через касетний фільтр.

На території ПрАТ «Іста - Центр» є котельня, призначена для опалення та гарячого водопостачання цехів і адміністративної будівлі підприємства.

Відповідно до санітарної класифікацією підприємств виробництво свинцевих акумуляторів відноситься до 2 класу небезпеки і вимагає пристрою санітарно - захисної зони шириною 500 метрів, яка суворо дотримується і екологічно допустима. Найближчий будинок житлового масиву знаходиться на відстані 650 м на схід від майданчика.

Лабораторний контроль стану атмосферного повітря в санітарно - захисній зоні проводиться атестованою лабораторією аналітичного контролю об'єктів навколишнього середовища ПрАТ «Іста - Центр». Аналіз матеріалів контролю забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, показує, що з дня прийняття в експлуатацію підприємства, перевищень допустимих концентрацій шкідливих речовин за характерними для даного виробництва інгредієнтів не зафіксовано.

На межі СЗЗ концентрація забруднюючих речовин нижче нормативних, концентрація забруднюючих речовин з урахуванням фонового стану також відповідає екологічним нормам.

Експлуатація обладнання здійснюється згідно технічних умов для даного обладнання, технологічний процес і технологічні схеми відповідають сучасному науково-технічному рівню, використовується стандартне технологічне обладнання. Технологічні процеси та обладнання забезпечують відсутність аварійних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. При раптових відключеннях: енергопостачання, води та інших ресурсів, відбудеться лише зупинка технологічного процесу без наслідків екологічних аварій.

Для очищення газів, що відходять, що утворюються при виробничих процесах, використовується пило газоочисне обладнання. Перевищення викидів забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони відсутні.

Виробничі, побутові та душові приміщення оснащені загальнообмінної витяжною вентиляцією.

Працівники підприємства забезпечені шафами для зберігання особистої і спецодягу.

Прийом гарячого душу в кінці робочого дня, миття рук протягом робочого дня здійснюється в санітарно-побутових приміщеннях підприємства.

Працівники підприємства забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту в повному обсязі, відповідно до затверджених норм.

Освітлення в виробничих і адміністративно-побутових приміщеннях природне і штучне, поставки і розподілу електричної енергії здійснюється від мереж АТ «ДТЕК« Дніпровські електромережі».

Діяльність ПрАТ «Іста - Центр» відповідає вимогам природоохоронного і санітарно-епідеміологічного законодавства України